how to develop your own website


Dřevěné domy jsou ekologičtější a ekonomičtější alternativou, jsou postaveny rychle a jsou: 

o 30% levnější než tradiční betonové a cihlové domy.

Dřevo je nejen součástí přírody, ale jeho využití je prospěšné pro životní prostředí. Tyto dřevěné domy jsou vyrobeny z přírodních neropných materiálů, které jsou recyklovatelné a biologicky rozložitelné a jsou také považovány za ekologické. Kromě toho stavba ze dřeva vyžaduje méně energie, má nižší dopad na životní prostředí a menší uhlíkovou stopu než konvenční stavební metody: Dřevo absorbuje CO2.

Odkazy na dřevostavby - co je dobře si přečíst:
1) Dřevo & stavby: Stavíme dřevostavbu - jak a s kým stavět
2) Chcete bydlet - nebo stavět?

Výhody dřevěných domů

Dřevo nepůsobí jako tepelný most, nýbrž jako izolace, a proto je v létě chladno a v zimě teplé, což z něj činí mnohem udržitelnější stavební dům.

Úspory byly vypočteny mezi 50% a 60% ročně ve vytápění a klimatizaci.

Stěny v dřevěných domech zahrnují materiál, který nejen izoluje od vnějšího hluku, ale také pomáhá stabilizovat teplotu. Může to být minerální vlna, jehněčí vlna, recyklovaná bavlna, atd., Z nichž všechny jsou ekologickými materiály s 0 deriváty ropy. Materiály používané pro konečnou úpravu mohou být libovolné, z materiálů z lisovaného dřeva, přírodního kamene, umělého kamene, dlaždic, břidlic atd., Což minimalizuje údržbu stavby.

Pokud jde o údržbu, musí být jednou za čas dřevostavba zkontrolována, protože může vyžadovat vnější nátěr, utěsnění mezery atd. Tento typ konstrukce by nebyl životaschopný pro celou populaci, a to buď z důvodu použitých materiálů, nebo požadovaného prostoru.

Falešné mýty o dřevěných domech

Trvanlivost: Zatímco některé vysoce obdivované, pevné betonové domy jsou připraveny k roztržení po 40 letech, v některých zemích severní Evropy jsou dřevěné domy, které byly obývány více než 200 let.

Požáry: požáry se nejčastěji začínají vyskytovat v domácnostech uvnitř domu: nedopálené cigarety, zkrat, atd. A to, co se vznítí, je nábytek uvnitř, takže riziko požáru je stejné jako u jiných domů. Pokud není oheň brzy uhašen, dřevo se vznítí, ale velmi pomalu hoří.

Vysoké teploty v domě z betonu však mohou způsobit praskliny, které mohou mít za následek také nutnost stržení domu. S přihlédnutím k úsporám energie, recyklovatelným materiálům a rozdílu v ceně ve srovnání s tradičními domy, nemá cenu se rozmýšlet.

Co je to pasivní dům?

Jedná se o dům, který je navržen tak, aby zachoval ideální atmosférické podmínky a dosáhl úspor energie mezi 70% a 90% ve srovnání s konvenčním domem. Tyto budovy musí mít na svých vnějších stěnách optimální tepelnou izolaci, která zabrání vzájemnému kontaktu vnitřní a vnější strany okna, aby se vyloučila ztráta tepla, mechanické větrání s rekuperací tepla a vysoce výkonná okna a dveře.

I když jsou nyní pasivní domy v popředí zájmu, faktem je, že původ konceptu pasivního domu jde o více než tři desetiletí zpět. V roce 1988 učitelé Bo Adamson, z Lund University ve Švédsku, a Wolfgang Feist z Institutu pro bydlení a životní prostředí Německa, přišli s tímto typem struktury a razili termín passivhaus ("pasivní dům").

Pasivní domy jsou také skvělým příkladem udržitelnosti. Jsou dobré jak z ekonomického hlediska, ale také ze sociálního a environmentálního hlediska. Četné studie podporují vhodnost pro zdraví obyvatel těchto domů díky své inteligentní výměně vzduchu, výskytu slunečního záření a jeho konstrukci přírodními a méně znečišťujícími materiály než konvenční budovy pomáhají předcházet a omezovat onemocnění a infekce dýchacích cest, jako je fibromyalgie nebo astma.

Dosavadní pokrok ve vývoji pasivních domů se zaměřil na rodinné domy. Jeho užitečnost je však mnohem větší, protože tento typ stavby je použitelný v hotelech, kancelářích, vládních budovách , školách ...

Co vás čeká, pokud se rozhodnete pro dřevostavbu:

Design dřevostavby

Prvním krokem je výběr designu, který bude v souladu s Vaší vizí o domě snů.

Výroba dřevostavby, doprava a stavba

Po odsouhlasení designu a dispozice domu je započata příprava. Doprava komponentů a vlastní stavba na Vašem pozemku. Rychle, kvalitně, spolehlivě.

Rychlost

Bydlete ve vlastním domě do 4 měsíců. Dřevostavby jsou spolehlivě a v nejvyšší kvalitě.

Transparentnost

Jsme otevření, upřímní, naším cílem je, aby se klienti s námi cítili jako doma.

Spojení s přírodou

Věříme, že spojení se 100% přírodními materiály otevírá cestu k našemu lidskému potenciálu a harmonickým vztahům.

Lidskost

Vždy volíme individuální přístup, jsme hrdí na to, že pomáháme vytvářet šťastný domov.

Korektnost

Vždy uděláme správnou věc. Nic nebudeme dělat za vašimi zády.